30-32 Gün Ramazan Umresi (2’li Oda)

Özel Tur 30 - 32 GÜN
Mekke Suudi Arabistan Ramazan Umresi

a

1.GÜN: Havalimanı’nda Buluşma, Uçuş İşlemleri, Medine’ye Hareket ve Selamlama: Belirtilen Havaalanı’nda buluşularak çekin ve bagaj işlemlerinin yapılması ardından 3 saatlik uçuş ile Medine havaalanına varış. Otobüslere geçiş, Otele hareket. Otele yerleştikten sonra Selamlama için Din görevlisi eşliğinde Mescidi Nebi’ye gidiş.

2.GÜN: Medine Ziyaret Yerleri ve Hurma Bahçesine Gidiş: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde otobüslerle Medine’deki ziyaret yerleri olan, Uhud Daği, Hz. Hamza Şehitliği, Kibleleteyn Mescit, Yedi Mescitler, Quba Mescidi ve Cuma Mescitlerinin gezilmesi. Ardından hurma bahçesine geçip Alışveriş ve otele dönüş.

3.GÜN: Medine Çevre Ziyaretlerin Yapılması ve Umre Toplantısı: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde yaya olarak, Çevre ziyaretleri olan Cennet-ül Baki, Mescit-i Gamama, Hz. Osman Mescidi, Hz. Fatma Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve İlk Ezan Okuyan Bilal-İ Habeşi Mescitlerinin Gezilmesi. Otele dönüş. Akşam yemeğinden sonra Din görevlileri eşliğinde Umre yapılışı hakkında toplantı yapılması.

4.GÜN: Mekke’ye Geçiş ve Umrenin Yapılması: Öğle Namazından sonra otobüslerle Mekke-i Mükerreme’ye hareket 5,5 saat yolculuğun ardından Mekke’ye varış ve otele yerleşme. Akşam Yemeğinden sonra rehberler ve din görevlileri eşliğinde Umre yapılması.

6.GÜN: Serbest Gün.

7.GÜN: Mekke Çevre Ziyaretlerine Gidiş: Sabah namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde Mekke’deki ziyaret yerleri olan, Sevr Daği, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama, Nur Daği, Cennet’ü-l Mualla, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz ‘in Doğduğu Ev’i Ziyaret Ve ardından Otele Dönüş.

8.GÜN: Serbest Gün. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre ‘ye niyet edebilirler.

9.GÜN: Cürane Umresinin Yapılması: Yatsı namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde 35 km. uzaklıktaki Taif yolu üzerinde Peygamber Efendimizin (S.A.V) şükür Umre ‘sine niyet ettiği yer olan CÜRANE’ya gidip orada iki rekat umre namazı kılarak niyet edip, Kabe’ye geçerek Umrenin yapılması.

10.GÜN: Dönüş: Rehberler eşliğinde Mekke’den Cidde Havalimanı’na geçerek çekin ve bagaj işlemlerinden sonra dönüş uçağına geçilmesi.

 Rezervasyon:(0212) 238 0299
Toplam: $1,600.00 FİYAT $1,600.00 /kişi başı

( Lütfen önce tarih ve sat seçiniz )

Out of stock

× $1,600.00 = $1,600.00

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

VEYA

Benzer Turlar