Hindistan Cumhuriyeti

Hindistan seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport.Eğer var ise eski pasaportlarınız.(Pasaport hamilinin imzası bulunması ve pasaport’un yırtık ve yıpranmamış olmaması gerekmektedir.)
*Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müraacatçı tarafından bizzat imzalanmış 1 adet Hindistan vize başvuru formu.(Başvuru formları acentamızdan veya internet sayfamızdan temin edilebilir)
*Hindistan Başkonsolosluğu’na hitaben şirket antetli kağıdına İNGİLİZCE yazılacak olan garanti yazısı – İmza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanması gereken başvuru dilekçesi. Bu dilekçede başvuru sahibinin tüm seyahat detayları masrafları şirket tarafından karşılanacağının yazılı olması gerekmektedir.
*Hindistan’da ziyaret edilecek bir şirket ise; bu şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş, başvuru sahibinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı davetiye.
*Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf.
*Hindistan’a vize müracaatında bulunan şahsın banka hesap cüzdan fotokopileri ( güncel tarihli, hesap hareketli ve bakiyesi bulunan)