Özbekistan Cumhuriyeti

*Özbekistan’a seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport.Eğer var ise eski pasaportlarınız.(Pasaport hamilinin imzası bulunması ve pasaport’un yırtık ve yıpranmamış olmaması gerekmektedir.)
*Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müraacatçı tarafından bizzat imzalanmış 1 adet Özbekistan vizesi başvuru formu. Özbekistan vizesi formu artık internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. http://www.evisa.mfa.uz/Registration.aspx
*Özbekistan Başkonsolosluğu’na hitaben şirket antetli kağıdına yazılacak olan garanti yazısı – İmza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanması gereken başvuru dilekçesi. Bu dilekçede başvuru sahibinin tüm seyahat detayları masrafları şirket tarafından karşılanacağının yazılı olması gerekmektedir.
*Özbekistan Başkonsolosluğu ticari başvurularda davetiye niteliğinde olan telex numarası talep etmektedir.Vize tipi gelen telex numarasına göre uygulanmaktadır. ( Acentamız aracılığı ile davetiye getirtilmektedir.Ücreti 60 USD’dır.)
*Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf.
*Şirketin yürürlükte olan imza sirküleri fotokopisi.
*Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
*Ticari sicil gazetesi fotokopisi. (Şirketin yer aldığı ilan net olarak okunabilmelidir)
*Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi