2024 hac fiyatları

 

Rahman’ın Misafiri Kardeşlerimiz!.. Bu kutlu hac yolculuğunu nasip eden Yüce Allah’a hamd, hac ibadetini bütün yönleriyle bizlere öğreten Peygamber Efendimize (s.a.s) salatü selam olsun. 
Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’nin manevi atmosferini doya doya teneffüs edebilme, haccınızı usulüne uygun olarak eda ettiğinizde Peygamber Efendimizin (s.a.s.) müjdelediği günahlardan arınabilme ve cennete kavuşabilme imkan ve fırsatını elde etmiş bulunmaktasınız. 

Sizler bunun sevinç ve mutluluğunu doya doya yaşarken, Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak bizler de siz değerli hac yolcularımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. 
Uzun yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımız ile huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde haccınızı eda edebilmeniz için hizmete hazırız. Kutsal topraklara yapacağınız bu yolculuk ile hayatınızın özlem ve hasreti olan hac ibadetinizi usulüne uygun, kolay ve rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olmayı, kalbinizi yeniden imar etmeyi, manevi dünyamızda yeni ufuklar açmayı amaçlıyoruz.

 Elinizdeki bu broşürde 2024 hac organizasyonumuzla alakalı ayrıntılı bilgileri ve hizmet çeşitlerimizi bulacaksınız. Cenab-ı Hak’tan ibadetlerinizi kolaylaştırmasını ve kabul buyurmasını, sizleri eksiksiz, kusursuz ve makbul bir hac ile sağ salim ailelerinize kavuşturmasını ve bu kutlu seyahatinizin hayatınızda dönüm noktası ve yeni bir milat olmasını niyaz ederiz.


2024 YILI HAC KAYIT TARiHLERi

KESiN KAYITLAR TARİHİ : 06-24 KASIM 2023 

EK KAYIT TARİHİ :  01-12 ARALIK 2023 Hac İçin Gerekli Evraklar

  1. Diyanet acenta kayıt belgesi
  2. Uçuş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli ve çipli pasaport,
  3. TC Kimlik Numaralı Nüfus cüzdanının arkalı- önlü fotokopisi,
  4. 2 adet vesikalık fotoğraf (Arka Fon Beyaz),
  5. Menenjit Aşı Kartı (İl ve İlçe Sağlık Merkezlerinde yapılmaktadır.)

​​​Soru: Hac ön kaydımı e-Devlet üzerinden yaptım. Yapmış olduğum kayıt işlemini ve ön kayıt durumunu nasıl kontrol edebilirim?
 

Cevap: 2024 yılı haccı için ilk kez ön kayıt yaptırdıysanız ya da daha önceki yıllardan hac kaydınız bulunuyorsa kayıt durumunuzu e-Devlet (@ekapi) üzerinden veya buradan​ kontrol edebilirsiniz.


​Soru: Yakın mesafeli konaklama türü ile normal konaklama türü arasındaki fark nedir?
 

Cevap:

Yakın Mesafeli Konaklama: Kâbe'ye yürüme masafesinde, dört veya beş yıldızlı otellerde, uçak planlamasına göre 12-22 gün arasında kalış süreli, iki öğün açık büfe yemek hizmeti verilen ve normal konaklama türüne göre ücreti daha yüksek olan konaklama türüdür. 

Normal Konaklama: Mekke'de Mescid-i Haram'a en fazla 7 km. mesafede, Kâbe'ye gidiş ve gelişlerin servislerle sağlandığı; 2, 3 veya 4 kişilik odalarda standart otel konaklamalı, sabah kahvaltısı, akşam standart menü ve öğle için kumanya verilen, kalış süresi uçak planlamasına bağlı olarak 30-40 gün arası olan ve yakın mesafeli konaklama türüne göre ücreti daha düşük olan konaklama türüdür. 


Hızlı Filtreleme

Aylar

Özel Gün